10-20KVA me frekuencë të lartë Rack UPS (3: 1)

10-20KVA me frekuencë të lartë Rack UPS (3: 1)

Hetim *

hetim
  • captcha

Detail Product

Specifikim

Aplikimet

dokumentet

zgjidhje

High Frequency Rack uPS

Mercury seri 3p / 1P 10KVA-20KVA High Frequency Rack UPS është versioni i lartë dendësia e dyfishtë konvertimit internet UPS. Me një faktor fuqie output 0.9 dhe 91% efikasitetin operativ në mode online, është e përshtatshme për të vë në lëvizje një gamë të gjerë të pajisjeve të tilla si serverat, qendra e të dhënave, proceset industriale, telekomunikacionit dhe sistemit të sigurisë. Përveç kësaj, ajo është e pajisur me faktor pushtet input funksion korrigjim që ndihmon për të shmangur ndonjë dëmtim me rrjetin dhe të lehtësojë lidhjen e gjeneratorit.

 

Karakteristikat Funksioni 

 True double-konvertimit
 teknologji DSP garanton performancë të lartë
 prodhimi faktori i fuqisë 0.8
 gamë të gjerë tension të dhëna (110-300 VAC)
 Built-in faza auto përshtatur funksion thjeshton instalimin teli
 50Hz / 60Hz Regjimi frekuencë converter
 Modaliteti Eko operacion për kursimit të energjisë (ECO)
 fuqia off Emergency funksioni (EPO)
 SNMP + USB + RS-232 e komunikimit të shumta
 3-faza e projektimit shtyhet akuzuar për kryerjen e optimizuar baterisë
 Optional N + X tepricë paralele

 

Software Monitorimi  

  UPS mund të jetë i lidhur me kompjuter përmes USB ose ndërfaqe RS232. Pra, ajo mund të realizohet LAN monitorimin grupe të vetme ose shumë të UPS, ajo gjithashtu mund të monitorojë ulje të tjera të cilat i lidhur me kompjuterin nëpërmjet LAN. 

 Monitorimi UPS software ka më shumë se 10 lloje të gjuhës për zgjedhje. 

 humanizuar ndërfaqe operacion, i cili është i fuqishëm dhe mund të tregon baterinë tensionit, frekuencës, ngarkesës, temperatura dhe të dhëna të tjera me kohë reale monitorimit përmes Listat. 

 Alarm i incidentit të ndryshme të energjisë do të mund të vendosen nga radio, mesazheve celular tekst telefoni, e-mail dhe SNMP etj

UPS me frekuencë të lartë

Me frekuencë të lartë Rack UPS ( ins tre dhe vetëm jashtë )

MODEL

PH R 3110

PH R 3115

PH R31 20

PH R 3110B

PH R 3115B

PH R 3120B

KAPACITETI

10000 VA / 8000 W

15000 VA / 12000 W

20000 VA / 16000 W

INPUT
tension nominal

3 x 400 VAC (3PH + N)

Tensioni punues

305-478 VAC (3-faza) në 100% e ngarkeses; 190-520 VAC (3-faza) në 50% të ngarkesës

frekuente

46 Hz ~ 54 Hz ose 56 Hz ~ 64 Hz

Power Faktori

≧ 0.99 @ 100% Load

THDI

<6% @ 100% Load

OUTPUT
tensionit të prodhimit

208/220 / 230 / 240VAC

Rregullorja AC Voltage

± 1%

frekuente(Gama sinkronizuar)

46 ~ 54Hz ose 56 ~ 64Hz

Frekuente (Batt. Mode)

50 Hz ± 0.1 Hz ose 60 Hz ± 0.1 Hz

Crest aktuale Ratio

3: 1

harmonike

≦ 2% THD (ngarkesës linear); ≦ 5% THD (Non-linear ngarkesës)

Transferimi Koha Mode AC për Batt. mënyrë

0

Inverter të anashkalojë

0

Valës (Batt. Metoda e)

Pastër Sine Wave

EFIKASITETI
Mënyra AC

89%

Mode Battery

86%

88%

87%

BATTERY
Model standard Lloji i Baterisë

12 V / 9 O

numrat

20 cope (18 ~ 20 cope rregullueshme)

20 cope x 2 vargjet (18 ~ 20 cope rregullueshme)

Tipike Recharge Koha

9 orë shërohen me kapacitet 90%

Akuzuar aktual (max.)

1A

2A

tarifimit Voltage

273VDC ± 1% (Bazuar 20pcs bateri)

Long-drejtuar Model Lloji i Baterisë

Në varësi të kapacitetit të baterive të jashtme

numrat
Akuzuar aktual (max.)

4A

tarifimit Voltage

273 VDC ± 1% (Bazuar 20pcs bateri)

TREGUESIT
LCD Display

Statusi UPS, niveli Load, niveli i baterisë, Input / Output tension, Shkarkimi timer, dhe kushtet e gabimit

ALARM
Mode Battery

Kumbues çdo 4 sekonda

Bateri e ulet

Kumbues çdo sekondë

mbingarkesë

Kumbues dy herë çdo sekondë

faj

vazhdimisht fryrë

FIZIK
Model standard Dimension, DXWXH (mm)

Njësi UPS: 668 x 438 x 133 (3U) 
paketë baterive: 580 x 438 x 133 (3U)

Njësi UPS: 668 x 438 x 266 (6U) 
paketë baterive: 580 x 438 x 133 (3U) x 2PCS

Pesha neto (kg)

Njësia UPS: 22 
paketë bateri: 63

Njësia UPS: 45 
paketë bateri: 63 x 2PCS

Long-drejtuar Model Dimension, DXWXH (mm)

668 x 438 x 133 (3U)

668 x 438 x 266 (6U)

Pesha neto (kg)

22

45

MJEDISI
lagështi

0-95% RH @ 0- 40 ° C (jo-kondensimit)

Niveli i zhurmes

Më pak se 58dB @ 1 metër

Më pak se 60dB @ 1 metër

MENAXHIMI
Smart RS-232 ose USB

Supports Windows 2000/2003 / XP / Vista / 2008, Windows 7/8, Linux, Unix, dhe MAC

optional SNMP

Menaxhimi i energjisë nga menaxheri SNMP dhe shfletues

Vërejtje: Produkte specifikimet mund të ndryshojnë pa paralajmërim.

Data Processing Center
Automatizimi Zyra
Telecom Sistemi
Rrjeti Rooms
Sistemi i Arsimit
Kombëtar Sistemi i mbrojtjes
Medical Equipment
Financiare Sistemi
Securities Sistemit

pdf Mercury Series High Frequency Rack UPS 10-20KVA (3: 1)
Related Products

WhatsApp Online Chat !