3KW-10KW Hybrid Solar Inverter - Prostar UPS|China UPS|Online UPS|UPS Manufacturers|UPS Suppliers|Inverter|Home Inverter|Solar Inverter|Solar Panel|Solar Module|Battery|UPS Battery

3KW-10KW Inverter hibrid diellore

3KW-10KW Inverter hibrid diellore

Hetim *

hetim
  • captcha

Detail Product

Specifikim

dokumentet

Inverter Hybrid Solar

Seria Përmbledhje:

seri MisSolar është një inverter hibrid që kombinon sistemin diellor, shërbimeve AC, dhe burim të energjisë bateri të furnizimit me energji elektrike të vazhdueshme. Ajo është e përshtatshme për zonat e largëta ku kostoja e shërbimeve është shumë i lartë ose përdorimi emergjente kur utility nuk është e qëndrueshme.

Inverter Hybrid Solar

 

Karakteristika Funksioni:

teknologji 1.Advanced DSP kontrollit jep të dhëna të sakta dalje pastër sine valë

2.Microprocessor kontrolluar për të siguruar sistem të qëndrueshëm akuzuar

3.Multiple Operacionet: Grid kravatë, rrjetit Off, dhe rrjetit-kravatë me backup

4.Built-in ngarkues MPPT diellor

5.LCD panel ekran për informacion të plotë

komunikimi 6.Multiple

7.Green zëvendësimi për gjenerator

8.User-rregullueshme bateri akuzuar aktuale

9.Self-konsumit dhe të Feed-in me rrjetin

10.Programmable prioritet furnizimi për PV, bateri ose Grid

11.Programmable operacione të shumta modes: Grid kravatë, rrjetit Off, dhe rrjetit-kravatë me backup

12.Built-in Timer për mënyrën e ndryshme e në / off operacion

komunikimi 13.Multiple për USB, RS-232, Modbus dhe SNMP

software 14.Monitoring për shfaqjen e statusit në kohë reale dhe të kontrollit

M ODEL

MIS3K

MIS10K

fazë

1-faza në / 1-fazës jashtë

3-faza në / 3-fazës jashtë

R iniciuara prodhimit të energjisë

3000 W

10000 W

M maksimume  C harging  P ower

1200 W

9600 W

instalimi Lloji

Wall Lloji Montimi

Madhësi , D  X W X H (mm)

107 x 438 x 480

168 x 500 x 622

Pesha Neto ( K gs)

16

45

PV I nput  (DC)
Nominal Voltage DC

360VDC

720VDC

Maximum Voltage DC

500VDC

900VDC

Start-up Voltage / fillestar Feeding Voltage

116VDC / 150VDC

320VDC / 350VDC

MPP Tensioni punues

250VDC ~ 450VDC

350VDC ~ 850VDC / 400VDC ~ 800VDC

Maksimale Input

1 x 18A

1 x 18.9A

G qafe  të dhëna (AC)
AC Start-up Voltage

120-140VAC

Auto Restart Voltage

180VAC

Gama Voltage Input

170-280VAC

Maximum AC aktuale Input

30A

40A

G qafe  O utput  (AC)
Nominal tensionit të prodhimit

208/220 / 230 / 240VAC

230VAC (NP) / 400VAC (PP)

Output Voltage Gama

184-265VAC

frekuente

47.5~50.2Hz@50Hz ose 59.3~60.5Hz@60Hz

Nominale aktual Output

13A

14.5A

Power Faktori

> 0.99

B attery  M ode  O utput  (AC)
Nominal tensionit të prodhimit

208/220 / 230 / 240VAC

230VAC (NP) / 400VAC (PP)

output Frekuenca

50Hz / 60Hz

Waveform output

Pastër Sine Wave

Efikasiteti (DC për të AC)

93%

91%

Ngarkuesin e baterisë

Nominal Voltage DC

48VDC

Maximum akuzuar aktuale

24A parazgjedhur, 2A-24A Zgjedhshme

60A parazgjedhur, 10A-200A Zgjedhshme

Komunikimi I nterface

komunikimi Interface

USB / RS-232

Inteligjente Slot (Fakultativ)

card NMP, karta Modbus dhe AS-400 card

E nvironment

lagështi

0 ~ 90% RH (No kondensimit)

Temperatura operative

0 ° C deri 40 ° C

-10 ° C deri 55 ° C

lartësi

0 ~ 1000 m

Sta ndard
Mbrojtja Grade

IP65

standard

VDE 0126-1-1, VDE-AR-N 41050, CE: EN61000-6-2, EN61000-6-3, EN62109

 Vërejtje: Produkte specifikimet mund të ndryshojnë pa paralajmërim. 

pdf
Related Products

WhatsApp Online Chat !